+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Adrenalin

Vědecký název:
Adrenaline
Kód zboží:
GMUS-HT-2023
EAN:
846869009293
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
350,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Adrenalin (epinefrin), je hormon vyměšovaný dření nadledvin; patří do skupiny katecholaminů.
Připravuje tělo na výkon, je základním hormonem stresové reakce „útok nebo útěk“. Adrenalin se společně s kortizolem podílí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tyto látky působí proti sobě. Adrenalin způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Kortizol brání před poškozením od účinků adrenalinu.

Adrenalin se projevuje tím, že způsobuje dilataci vzduchových kanálů a zvyšuje tok kyslíku do svalů nezbytných k reakci na vnímané nebezpečí. Hormon také stahuje specifické krevní cévy k přesměrování krve do srdce a plic. Kromě toho adrenalin snižuje schopnost cítit bolest, takže člověk může reagovat na hrozící situaci i při zranění. Tento hormon způsobuje značné zvýšení síly, výkonu a povědomí. Tyto pozitivní reakce jsou důvodem, proč někteří „adrenalinové feťáci“ hledají vzrušení a dokonce i nebezpečí. Jakmile stresor ustane, mohou účinky adrenalinu trvat další hodinu.
 
Pokud v systému člověka není adrenalin, může to způsobit závratě, podrážděnost a změny zraku. Existují vzácné zdravotní stavy, při kterých dochází k nadprodukci hormonu. To může vést k úzkosti, úbytku hmotnosti, vysokému krevnímu tlaku a někdy k poškození srdce. Produkce příliš malého množství adrenalinu je stejně vzácná a omezuje schopnost člověka správně reagovat na stres.
 
Stresové situace se vyskytují z nesčetných důvodů a mají pro každého různé podoby. Adrenalin může být spuštěn veřejným projevem, rozhovorem, interakcí s potenciálním romantickým partnerem, spatřením větvičky, která vypadá jako had, parašutismus nebo jízda na horské dráze. Adrenalin hraje zásadní roli v evoluci člověka. V pravěku reagovaly na útoky medvědů, válčící klany a další fyzické hrozby znamenaly rozdíl mezi životem a smrtí. Ti, kteří nejlépe odpověděli útěkem nebo bojováním, s větší pravděpodobností přežili a předali svou DNA. Tento hormon umožnil lidskému druhu čelit hrozbám a přežít stovky tisíc let.
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.