Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Anthrax - sněť slezinná

Vědecký název:
Bacillus anthracis
Kód zboží:
GMEU-PD-0015
EAN:
874665009445
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Přestože anthrax vyvolává hrozivou představu biologických zbraní, je to kdysi běžné onemocnění způsobované bakterií Bacillus anthracis. Tato bakterie se nachází v půdě a vytváří endospory, odolné buňky schopné dlouho přežívat v nepříznivých podmínkách. Nemoc postihuje hlavně pasoucí se zvířata, jako jsou koně, kozy, ovce a hovězí dobytek. Pátá morová rána, popisovaná v Bibli (rozsáhlé uhynutí hospodářských zvířat), může odpovídat právě epidemii anthraxu – stejně jako šestá morová rána, jejíž popis mluví o kožních vředech, typicky se objevující po kontaktu lidské kůže s infikovaným zvířetem nebo živočišným produktem.
Skoro všechny lidské nákazy anthraxem se projevují na kůži. Tyto infekce jsou vzácné, málokdy smrtelné a víceméně nejsou nakažlivé. Oproti tomu infekce trávicího ústrojí a plic následkem požití nebo vdechnutí anthraxu může být smrtelná.
Protože bakterie anthraxu nejsou přenosné a mohou vytvářet odolné a dlouho přežívající buňky, které mohou být smrtelné, byl dlouho považován za hlavního kandidáta na výrobu biologických zbraní. Naštěstí je výroba velkého množství endospor velmi obtížná a nebezpečná. Kromě toho nejrozšířenější metody používané k rozptýlení infekční látky by významně oslabily její koncentraci, zatímco k nakažení anthraxem je zapotřebí právě intenzivnímu vystavení se této látce.
Omezené množství očkovacích látek proti anthraxu je dnes k dispozici lidem, kteří jsou vystaveni zvýšenému riziku infekce, jako jsou vojáci nebo veterináři. Experimentální důkazy navíc svědčí o tom, že okamžitá léčba antibiotiky jako je Ciprofloxacin může efektivně odvrátit následky působení antraxu – a pomáhá zabránit novodobé epidemii biblických rozměrů.

Rozměr:
  výška:    9 cm
  šířka:      6 cm
  délka:   14 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.