Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Astma

Vědecký název:
astma bronchiale
Kód zboží:
GMEU-PD-4001
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění, které trpí cestami charakterizované jinými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné příznaky patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost. 

Má se za to, že astma je způsobeno kombinací faktorů genetických a environmentálních (povinností se životním prostředím). Diagnóza astmatu obvykle vychází ze symptomů symptomů, reakce na léčbu v průběhu času a spirometrie. Astma je klinicky klasifikováno podle četnosti symptomů, usilovného výdechového objemu za jednu sekundu (FEV1) a vrcholu výdechové průtokové rychlosti. Klasifikováno může být také jako atopické (alergické) nebo neatopické (nealergické), kde atopie souvisí s predispozicí k rozvinutí hypersenzitivity typu 1.
 
Léčba akutních symptomů je obvykle zajišťována inhalací krátkodobě působících agonistů beta-2 receptorů (například salbutamol) a orálním podáváníním kortikosteroidů. Ve velmi závažných případech může být nutné podání nitrožilních kortikosteroidů, zesílení hořečnatého a hospitalizace pacienta.  Symptomům nelze zabránit tím, že se spouštěcím faktorům, například alergenům  a dráždivým látkám, a užívání kortikosteroidů inhalační.  Dlouhodobě působící agonisty beta-receptorů (LABA) nebo antagonisty leukotrienových receptorů lze vedle inhalovaných kortikosteroidů použít v případě, že se symptomy astmatu nedaří dostat pod kontrolu. Počet případů astmatu od 70. let 20. století potřebných vzrostl. V roce 2011 trpělo na celém světě astmatem 235–300 milionů osob; na jeho následky zemřelo přibližně 250 000 z nich. 
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.