Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

C. diff

Vědecký název:
Clostridium difficile
Kód zboží:
GMEU-PD-0105
EAN:
874665009452
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
211,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Clostridium difficile, nebo zkráceně C. diff, je velice běžná bakterie vyskytující se ve vodě, v půdě i v mnoha jiných prostředích. Přesto se stává nechvalně známou příčinou infekcí ve zdravotnických zařízeních, zejména v nemocnicích a pečovatelských ústavech. Může způsobit vážný průjem a křeče stejně jako zánět tračníku – a v některých případech může být infekce životu nebezpečná.
Infekce C. diff postihuje pacienty obvykle během nebo krátce po prodělání léčby antibiotiky. I když se antibiotika zaměří na nepřátelské bakterie, zároveň zničí i mnoho prospěšných bakterií, které sídlí v trávicím traktu. S tím jak tyto dobré bakterie postupně podléhají, snižuje se konkurence v boji o živiny, a choroboplodné bakterie jako je C. diff jen vzkvétají.
Protože pacienti často trpí oslabeným imunitním systémem (kvůli nemoci nebo věku), jsou obzvlášť náchylní k infekci C. diff. Kromě toho se C. difficile snadno přenáší z jednoho pacienta na ostatní rukama kontaminovanýma stolicí - často se přenáší právě rukama samotných zdravotníků. Výsledkem je, že dlouhodobé pobyty ve zdravotnických zařízeních ještě více zvyšují riziko nákazy.
Konečně bakterie C. diff je schopná vytvářet odolné spory, buňky, které dokážou přežít v drsných podmínkách po celé měsíce. Přestože bělící dezinfekční prostředky jsou vůči sporům účinné, nejsou vždycky praktické k používání – což dělá z bakterie C. difficile narůstající problém zdravotnických zařízení. A jejich pacientů.
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.