Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Červená krvinka

Vědecký název:
Erythrocyte
Kód zboží:
GMEU-PD-0610
EAN:
874665006130
Dostupnost:
SKLADEM 2 ks
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Červené krvinky neboli erytrocyty obsahují hemoglobin, který v těle přenáší kyslík a kysličník uhličitý. (Erythro znamená v řečtině červený, cyt se překládá jako buňka.) Hemoglobin dává červeným krvinkám jejich charakteristickou barvu. Když je v nich hodně kyslíku, zdají se červenější, když je kyslíku málo, jsou tmavší a namodralé.

Třebaže jsou erytrocyty ohebné (což jim umožňuje protlačit se kapilárami), mají zpravidla zřetelně bikonkávní tvar, který pomáhá maximalizovat povrchovou plochu, aby se usnadnila výměna plynů.

Červené krvinky produkuje kostní dřeň. Vytvoření jedné krvinky trvá zhruba týden a vydrží asi 6 měsíců. Když nastane čas, játra nebo slezina dají ránu z milosti. (Když počet červených krvinek příliš poklesne – po zranění, při nemoci nebo výživových problémech, jako je nedostatek železa nebo požití olova, může se vyskytnout anémie s příznaky jako bledá kůže, únava a zrychlená tepová frekvence.)

Běžně může člověk v těle mít přes 10 000 000 000 000 erytrocytů! Takže se netrapte, když o pár přijdete. A myslete také na to, že byste nějaké mohli rozdat. Darovanou krev je možné skladovat pouhých šest týdnů a je jí zapotřebí pořád k záchraně životů obětí nehod a chirurgických pacientů a také ke zvládání chronických onemocnění. Pokud jste zdraví, máte jich víc než dost. Tak mějte srdce – je to moc dobrý nápad!Rozměr:
  výška:  12 cm
  šířka:   12 cm
  hloubka: 2 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.