Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Estrogen

Vědecký název:
Estrogen
Kód zboží:
GMUS-HT-2052
EAN:
846869009309
Dostupnost:
SKLADEM 4 ks
Cena za ks
350,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Estrogen je ženský pohlavní hormon zodpovědný za fungování menstruačního cyklu, oplodnění a těhotenství. Během puberty stoupají hladiny estrogenu, aby podpořily vývoj prsou, širších boků a dalších sekundárních pohlavních charakteristik žen.
 
Stejně jako všechny hormony je estrogen chemický posel vylučovaný jednou tělesnou tkání, která cestuje do jiné tkáně a ovlivňuje růst a chování. Hormony se vylučují v dávkách v množstvích, která se mění každou hodinu a denně, a také v průběhu těhotenství a menstruačního cyklu. Během tohoto cyklu vytváří estrogen prostředí vhodné pro oplodnění, včetně růstu děložní výstelky. Je-li ženské vajíčko oplodněno, estrogen pracuje s progesteronem, dalším hormonem, aby zastavil ovulaci. Pokud vajíčko není oplodněno, snižuje se hladina estrogenu a začíná menstruace.
 
U žen je estrogen většinou produkován ve vaječnících. Folikuly stimulující hormon (FSH) stimuluje vaječníky k produkci estrogenu. U žen i mužů je estrogen tvořen také tukovými buňkami, nadledvinami a jinými tkáněmi, ale v mnohem menším množství. Estrogen je vlastně třída různých hormonů, z nichž každý má specifické funkce. Existují čtyři hlavní typy: estradiol, estriol, estetrol a estron. Estradiol se tvoří ve vaječnících a je primárním estrogenem. Estriol je produkován v placentě během těhotenství. Estetrol se také vyskytuje pouze během těhotenství a je vytvářen fetální játry. Estron je rozšířený v celém těle a je přítomen po menopauze.
 
Kromě své reprodukční funkce je estrogen důležitý také pro metabolismus bílkovin, zadržování vody a tvorbu kostí. Při práci s vitamínem D a vápníkem pomáhá estrogen rozkládat a obnovovat kostní tkáň. Hladiny estrogenu klesají po menopauze, když ženy přestanou menstruovat. S méně estrogenem se proces obnovy kostí zpomaluje. Proto jsou ženy s věkem náchylnější k rozvoji osteoporózy. Snížení hladiny estrogenu může také vést k návalům horka, svědění, suchosti a vážným stavům včetně zvýšeného rizika srdečních chorob.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.