+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

HIV

Vědecký název:
Human Immunodeficiency Virus
Kód zboží:
GMEU-PD-0400
EAN:
874665005973
Dostupnost:
SKLADEM 8 ks
Cena za ks
255,- Kč
HIV (virus lidské imunitní nedostatečnosti) je virus, který zabíjí buňky CD4 neboli pomocné lymfocyty T, jež tělu pomáhají bojovat s infekcemi. Jakmile byl narušen imunitní systém těla, vyvine se u člověka AIDS (syndrom získaného selhání imunity). 

HIV se vyskytuje v tělních tekutinách a může se přenášet, když tyto přijdou do styku s poraněnou kůží nebo sliznicemi nenakažené osoby. Zdaleka nejobvyklejším způsobem přenosu jsou:

• Sexuální styk s nakaženou osobou 
• Sdílení jehel nebo injekčních stříkaček (především při injekčním užívání drog) s někým, kdo je nakažený
• Během těhotenství či porodu na děti z matek s nákazou HIV nebo po porodu při kojení

I když existují další možnosti přenosu, jako je náhodné propíchnutí kůže infikovanými jehlami ve zdravotnickém prostředí, když se infikovaná krev dostane do otevřené rány (či očí nebo nosu) zdravotnického personálu, při kontaktu s infikovanou krví při půjčování žiletek nebo zubních kartáčků v domácnosti, jsou velmi vzácné. Studovala se i kousnutí hmyzem a kontakt s potem osoby s infekcí HIV, ale zjistilo se, že tam rizika v podstatě neexistují. Studie ukázaly, že pouhé vysušení tekutin s nákazou HIV snižuje přítomnost viru o 90-99 %.

Zlepšené léčebné postupy sice pomáhají některým pacientům s AIDS žít déle a v lepším zdraví, ale očkování proti HIV a léčba AIDS neexistují. 


Rozměr:
  průměr:   9 cm

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.