Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Kapavka

Vědecký název:
Neisseria gonorrhoeae
Kód zboží:
GMEU-PD-0150
EAN:
874665005829
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
211,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Kapavka čili gonorrhea je jednou z nejběžnějších sexuálně přenosných nemocí.

Podle Světové zdravotnické organizace způsobuje gonorrhea „infekce zejména močové trubice u mužů a děložního hrdla u žen, i když může napadat také extragenitální sliznice včetně ústní části hltanu a řiť a konečník jako celek“. Česky řečeno způsobuje svědění, pálení, bolest a nápadné výtoky z postižených míst.

Příznaky se obvykle vyskytnou zhruba do týdne od nákazy, u velkého množství případů – zejména u žen – nelze žádné symptomy pozorovat. To nejen napomáhá šíření nemoci, ale neléčená kapavka může způsobit zánětlivé onemocnění pánve, po němž mohou zůstat jizvy na děloze, zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství, a nakonec způsobuje neplodnost. Děti narozené infikovaným matkám mohou navíc trpět slepotou a život ohrožujícími infekcemi krve. Kapavková infekce může také zvýšit risk přenosu HIV až o 500 procent.

Gonorrheu běžně přenášejí mladí dospělí, a protože se šíří téměř výhradně pohlavní aktivitou, prvotním rizikovým faktorem je promiskuita.

U lidí, kteří se vystavili riziku, jsou nezbytné testy: ve většině případů lze kapavku vyléčit jednou dávkou antibiotik. Ještě ale netleskejte: nejenže se začínají objevovat rezistentní kmeny, ale pokud došlo k poškození reprodukčních orgánů, antibiotika je nenapraví.  


Rozměr:
  výška:  17 cm
  šířka:     5 cm
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.