Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Kašel

Vědecký název:
Bordetella pertussis
Kód zboží:
GMEU-PD-0170
EAN:
874665005843
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Kašel je velice běžné onemocnění a může být vyvolaný různými faktory, včetně kouření, alergií, dokonce pálením žáhy (i závažnějšími potížemi jako je astma, tuberkulóza, městnavé selhání srdce a rakovina plic). Ale většina typů kašle, zvlášť u dětí, je způsobena mikroby.
Zatímco viry běžného nachlazení a chřipky mohou způsobit obyčejný kašel (který se dá často zmírnit zvlhčovači vzduchu a sirupy proti kašli), bakterie B. pertussis způsobuje silný, dávivý kašel trvající i déle než 6 týdnů. Záchvaty kašle, kterých je až 40 denně, mohou trvat přes minutu a často doznívají sípavým zalapáním po vzduchu. Zatímco u starších dětí a dospělých jsou rizika obvykle nízká, malé děti mohou trpět nedostatkem kyslíku a zmodrat.
Naštěstí DPT vakcíny (proti záškrtu, tetanu a černému kašli) omezují případy dávivého kašle, zejména u mladších dětí. V zemích, kde je očkování běžnou praxí, smrtelné případy černého kašle klesly z desítky tisíců za rok na několik tuctů! Hurá!
Ale moc se neradujte: vakcíny časem ztrácí účinnost. I když jsou teď počty zaznamenaných infekcí černého kašle v zemích s rozvinutým průmyslem velmi nízké, má se za to, že značný počet případů kašle u dospělých by mohly být ve skutečnosti případy černého kašle. Pokud si myslíte, že máte právě černý kašel, zeptejte se svého doktora, antibiotika vám pomůžou s bakterií Bordetella pertussis zatočit.

Rozměr:
  výška:  13 cm
  šířka:     7 cm
  hloubka: 5 cm
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.