+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
www.plysovimikrobi.cz

Klanonožec

Vědecký název:
Centropages hamatus
Kód zboží:
GMEU-PD-0165
EAN:
874665005119
Dostupnost:
SKLADEM 1 ks
Cena za ks
255,- Kč
Klanonožci jsou drobní vodní korýši. Existuje 15 tisíc druhů klanonožců a zřejmě jsou to nejhojněji se vyskytující jednobuněční živočichové na planetě – dokonce početnější než hmyz!
Jejich latinský název Copepoda znamená nožka ve tvaru pádla a jsou obvykle menší než zrnko rýže. Jako druh zooplanktonu (neboli živočichů přenášených vodou) se živí fytoplanktonem, prvoky a dalšími drobnými živočichy - a skoro všichni vodní živočichové si zase pochutnávají na nich. (Jestli jste někdy plavali v oceánu, řece nebo jezeru, docela určitě jste taky nějakého klanonožce spolkli…)
Nicméně klanonožci jsou znamenití mistři úniku: díky hromadění energie v nohách, které pak využívají jako pružinu, mohou skákat ve vodě jako klokani nebo se blešími skoky pohybovat po souši.
Klanonožci žijí prakticky všude, kde je voda: ve sladké, slané vodě, v akváriích – a dokonce se mohou vyskytovat i ve veřejném potrubí zásobující vodou.
Ačkoliv klanonožci sami jsou člověku docela neškodní, na povrch některých druhů klanonožců se může přilepit bakterie cholery. Tam, kde se voda nijak neupravuje (v chudých tropických oblastech), klanonožci se můžou bezděčně stát velkým zdravotním problémem.
Naštěstí vědci přišli na to, že jednoduchým filtrováním pitné vody skrz složený kus látky se klanonožci v látce zachytí a riziko nakažení cholerou se značně snižuje. Teprve v opačném případě stojí za to si kvůli klanonožcům dělat starosti.


Rozměr:
  délka:    14 cm (26 cm)
  výška:     4 cm
  šířka:       4 cm (15 cm)

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
www.plysovimikrobi.cz

www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.