Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Klíčenka - E. Coli

Vědecký název:
Escherichia coli
Kód zboží:
GMUS-KP-0220
EAN:
874665009018
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
135,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Klíčenka s plastovým přívěškem.
 
Bakterii Escherichia coli určil v roce 1885 rakouský lékař Theodor von Escherich. Její bičíky (porost, jenž může vyrazit kdekoli na jejím těle) se mohou vlnit a pohánět ji vpřed rychlostí porovnatelnou ve světě bakterií s torpédem.
 
Mnohé kmeny E. coli jsou neškodné a ve velkých počtech přítomné v lidském a zvířecím střevě. E. coli navíc patří k nejprostudovanějším ze všech stvoření. Nejen že je všudypřítomná, ale snadno se kultivuje. Za ideálních podmínek se může dělit každých 20 minut, z jediné buňky jich může za méně než 10 hodin vzniknout přes miliardu!
 
E. coli však může také uniknout mimo lidský a zvířecí střevní trakt a způsobit jak močové, tak vážné břišní infekce. A určité kmeny (jako neblaze proslulý O157:H7) ovšem mohou způsobit i otravu jídla.
 
Přemnožení E. coli se připisuje různým příčinám (jako je nepasterizované mléko a kontaminovaná voda), ale mezi nejběžnější příčiny patří nedovařené mleté hovězí. Ke kontaminaci zpravidla dochází na jatkách, když se vnitřní bakterie dobytka nedopatřením dostanou do styku s povrchem hovězího. Proces mletí pak distribuuje bakterie v mase, kde je pravděpodobnější, že zůstane nedovařené.
 
Protože ke kontaminaci E. coli stačí velmi málo bakterií, kontaminované maso vypadá a je cítit normálně. Jestliže jste tedy masožravci, nejjistější cestou, jak nepřijít s E. coli zblízka do styku, je maso důkladně tepelně upravit a nechat si steak pořádně propéct. 
 
 Rozměr:
  výška:  4 cm (8cm s přívěškem bez chapadýlek)
  šířka:   7 cm
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.