Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Klíčenka - Superbacil MRSA

Vědecký název:
Multiple-Resistant staphylococcus aureus
Kód zboží:
GMUS-KP-0525
EAN:
874665009063
Dostupnost:
SKLADEM 5 ks
Cena za ks
135,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Staphylococcus aureus je velmi běžná bakterie, která se často vyskytuje na kůži a neškodí. Třebaže původně reagovala na penicilin, brzy vznikly kmeny, které byly vůči antibiotikům rezistentní. Když se k boji s těmito kmeny vyvinul derivát penicilinu s názvem methicilin, objevil se staphylococcus aureus rezistentní vůči methicilinu (MRSA). A odolnost vůči antibiotikům se u kmenů MRSA nadále zvyšuje: některé kmeny tohoto „superbacilu“ jsou nyní rezistentní vůči v podstatě všem známým lékům.

Infekce MRSA jsou tradičně problém ve zdravotnických zařízeních. Chirurgické rány a místa vložení katetrů a přívodních hadiček jsou běžná místa nákazy, to samé platí pro nosní průchody a močový trakt. MRSA se však začal šířit mezi běžnou populací a nachází se zpravidla ve skupinách s preexistujícími chorobami nebo tam, kde běžně dochází k vysoké míře kontaktů kůže, tedy ve vězení, v atletických týmech a u odvedenců do armády. Zatímco imunitní systém zdravých jedinců zpravidla dokáže odrazit infekci MRSA bez pomoci antibiotik, u oslabených může MRSA ohrozit život.

Nejlepším způsobem, jak předejít šíření MRSA, je prostě věnovat pozornost hygieně, zejména mytí rukou. Je také nesmírně důležité dobrat dávky předepsaných antibiotik: pokud je přestanete brát, jakmile se vám uleví, možná jste sprovodili ze světa jen slabší bakteriální kmeny a ty zhoubnější jste nechali přežít a vzkvétat.

Buďte tedy superhrdinou: udržujte se v čistotě a řiďte se pokyny lékaře. 


Rozměr:
  výška:  17 cm
  šířka:     9 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.