Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Klíčenka - Zika

Kód zboží:
GMUS-KEY-0835
Dostupnost:
SKLADEM 16 ks
Cena za ks
135,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Klíčenka s plastovým přívěškem.

Zika je virus, který způsobuje nemoc známou jako virus Zika. Ta se přenáší na lidi, především kousnutím infikovaného komára Aedes aegypti, který může šířit také další endemická onemocnění, jako je horečka dengue, nemoc chikungunya, žlutá zimnice a některá další. 
Zika se vyskytuje převážně v místech, kde tento komár žije: v tropické Africe, Asii a Americe. 
Zika byl objeven v roce 1947 v pralese Zika nedaleko Entebbe v Ugandě u opic. První případy nákazy u člověka byly hlášeny o sedm let později v Nigérii roku 1954. Inkubační doba je 3–12 dní a symptomy jsou obvykle mírné (60–80 % postižených nevykazuje žádné symptomy), podobné těm z jiných nemocí (horečka, vyrážka, bolest kloubů), takže v mnoha případech nebyla Zika rozpoznána od jiných nemocí. 
V roce 2015 se výskyt viru Zika v Brazílii shodoval s dramatickým nárůstem vrozených vad. Virus Zika totiž způsobuje vážné poruchy plodu včetně mikrocefalie, která se projevuje zakrněním nebo předčasným ukončením růstu mozku. Od té doby se virus Zika rychle rozšířil i do dalších zemí (např. Kolumbie, Ekvádoru, Paraguaye, Panamy, Mexika). V roce 2016 US CDC dokonce vydal varování pro těhotné ženy, aby necestovaly. Zvýšení počtu obyvatel a cestování pomohlo šířit tuto vzácnou chorobu. 
Zatím neexistuje žádná specifická léčba nebo vakcína, takže je lepší se vyhnout kousnutí komára Aedes aegypti, který je většinou aktivní během dopoledne a dne. Samozřejmě, že komár Anopheles způsobující malárii je zase většinou aktivní v noci, takže ve skutečnosti neexistuje správný čas, pokud jde o komáry.
 
Bezpečnostní opatření: odstraňte veškeré plastové visačky a stuhy. 
Určeno pro děti od 3 let.

Rozměry:
Průměr - 5 cm
 

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.