+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Kofein

Vědecký název:
Coffea arabica
Kód zboží:
GMUS-HT-2041
EAN:
846869009248
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
350,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Kofein je přirozeně se vyskytující stimulant, který se nachází ve více než 60 různých druzích rostlin od kakaa a kávových zrn až po ořechy a čajové listy. Každý rok se konzumují miliardy šálků kávy, čaje a sody a svět je zapojen do kofeinu. Brzy civilizace objevily, že rostliny obsahující kofein měly stimulační účinky. Někteří považovali tyto rostliny za posvátné. Masivní obchod s čajem a kávou v průběhu staletí vedl ke globální poptávce po kofeinu. Zda je to škodlivé, užitečné nebo obojí, je předmětem velké debaty.
 
Mezi výhody kofeinu patří zvýšená produktivita a pomoc při zapamatování a získávání informací. Kofein může také redukovat zánět a blokovat vnímání bolesti. Některé studie ukázaly, že kofein může u starších pacientů zpomalit pokles paměti. Hlavním důvodem, proč lidé konzumují kofein, jsou jeho stimulační účinky. Na druhé straně může kofein způsobovat potíže se spánkem, nervozitu, vyšší srdeční frekvenci, vysoký krevní tlak, úzkost a nevolnost. Mnoho z nich je ochotno riskovat tyto negativy kvůli zvýšené bdělosti a bdělosti. Ale zkuste se omezit na 400 mg kofeinu denně, nebo asi na dva až tři oz. šálky kávy.
 
Molekula kofeinu se velmi podobá buněčné molekule zvané adenosin, která signalizuje mozku, aby zpomalil tělo. Adenosin se váže na nervové receptory a snižuje aktivitu neuronů, rozšiřuje krevní cévy a způsobuje, že se cítíte ospalý. Vzhledem ke své podobné struktuře kofein blokuje adenosinové receptory, což v podstatě láká váš mozek, aby si myslel, že je to adenosin. Výsledkem je, že kofein urychluje nervové buňky a způsobuje zúžení krevních cév mozku.
 
Kofein může být návykový a jeho účinky závisí na velikosti těla a na použití kofeinu. Denní pijáci kávy a čaje mají změněnou nervovou chemii. Když pijete více kofeinu, vaše neurony rostou více adenosinových receptorů, takže zabrání více receptorů a dosažení efektu bdělosti trvá více kofeinu. Protože kofein je návykový, pokud ho omezíte, můžete se stáhnout. Může to trvat dva týdny, než se návyk začne kopat, což je doba, po kterou se receptory adenosinu resetují na výchozí hodnoty.
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.