Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Komár

Vědecký název:
Culex pipiens
Kód zboží:
GMEU-PD-0520
EAN:
874665006079
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Existuje kolem 3 tisíc druhů komárů, ale culex pipiens je nejběžnější. Vyskytuje se téměř na celém světě, kromě Antarktidy.
Pro komáry se užívá i slovo moskyt, které pochází ze španělského slova s významem „malá moucha“ a označuje hmyz, který mává křídly rychlostí 300 až 600 kmitů za vteřinu. Znervózňující zvuk, který tímto pohybem vytvářejí, se u jednotlivých druhů komárů liší, a hledání správného tónu pomáhá samcům a samičkám komárů koordinovat jejich společenské životy tak, aby našly vhodného partnera!
Ale jenom samičky komárů štípou. Jejich vajíčka totiž potřebují protein v krvi, aby se mohla vyvíjet. Zatímco samičky culex pipiens si rády smlsnou na lidské krvi, ještě radši se krmí krví ptáků, čímž se zapletly do přenosu infekce západonilské horečky.
Vlastní kousnutí komárem nebývá bolestivé, a dokonce jen zřídka si ho všimnete. Vstříknutá slina ale zastaví srážlivost krve a vyvolá nepříjemné zanícení kůže a svědění spojené s hmyzím bodnutím. Kalamínové mléko a jiné krémy pomohou podrážděnou pokožku zklidnit.
Komářímu štípnutí se v prvé řadě vyhnete, když si budete oblékat dlouhé nohavice a rukávy, zejména za svítání a za setmění. Komáři jsou extrémně přitahováni oxidem uhličitým, který vydechujete, a dokážou ho odhalit na dálku až 20 metrů – takže můžete třeba zkusit zadržet dech! Ještě lépe uděláte, když vyzkoušíte repelenty, zvlášť ty, co obsahují diethyltoluamid (DEET), icaridin nebo citrónový eukalyptus. Možná to komára odradí.

Rozměr:
  délka:  14 cm
  šířka:     5 cm (25 cm)
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Doporučujeme koupit s:

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.