+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz
Naše výdejní místo v Praze je i dále otevřené v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Komár Anopheles

Vědecký název:
Anopheles Mosquito
Kód zboží:
GMUS-PD-0522
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Na celém světě žije asi 3000 druhů komárů. Snad nejsmrtelnější ze všech je rod Anopheles, z nichž některé druhy šíří malárii. Na rozdíl od rodů komárů Culex, kteří převažují v USA, žijí Anopheles převážně v teplém, vlhkém a tropickém podnebí. Tam je přes 400 druhů komára Anopheles, a asi 40 těchto druhů přenáší malárii. Asi polovina světové populace je ohrožena, protože Anopheles žije v celé Africe, jižní a jihovýchodní Asii a Latinské Americe. V USA, Evropě a Austrálii.

Komáři hýbou křídly až 600 krát za sekundu. Znepokojující zvuk, který vytvářejí, se liší od druhu k druhu a slouží k nalezení vhodného partnera. Jako všechni komáři, tak i Anopheles jsou přitahováni k našemu tělesnému teplu a oxidu uhličitému, který vydechujeme. Mohou nás detekovat 40 metrů daleko. Nejlepší ochranou je oblečení, sítě a repelenty.

I když komáři nemohou cestovat daleko, s dosahem asi 1,5 kilometru,může se nemoc široko daleko. Malárie se šíří pouze kousnutím samiček Anopheles.

Komáři se vyvinuli před více než 175 miliony lety a malárie infikuje lidi, protože jsme se vyvinuli z opic. Dodnes zůstává malárie hlavním problémem v oblasti zdraví v Africe a částech Asie, kde zůstává endemická a každoročně zabíjí stovky tisíc lidí. Malárie je způsobena parazitem plazmy žijícím uvnitř Anopheles. Když je člověk kousnut nakaženým komárem, parazit cestuje krevním oběhem oběti do jater. Tam může zůstat spící měsíce nebo roky, než se objeví příznaky malárie. Komáři Anopheles jsou nejaktivnější právě před svítáním a za soumraku. 

Léčba malárie zahrnuje dlouhodobé užívání chininu, které se nachází v kůře stromu jihoamerické cinchony. Plazmidový parazit se však vyvíjí k rozvoji rezistence na léky, takže se neustále hledají další přírodní prostředky, syntetické léky a vakcína proti malárii. Proto je prevence tak zásadní. 

Rozměr:
  délka:  14 cm
  šířka:     5 cm 

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.