Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Krevní destičky

Vědecký název:
Thrombocyte
Kód zboží:
GMUS-PD-0573
EAN:
874665004693
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Krevní destičky neboli trombocyty jsou nejmenšími buňkami (nebo spíš buněčnými útvary) v krvi. Pod mikroskopem obvykle vypadají jako malé disky nebo talíře!
Primární účel krevních destiček je zabránit krvácení tvorbou krevních sraženin. Krevní destičky cirkulují v krevním řečišti a obvykle kloužou podél hladkého povrchu krevních cév, aniž by se na nich zachytily. Když je hladká stěna narušená, krevní destičky se aktivují: zvětší se, přilnou na nechráněné zdrsněné místo a roztáhnou vlákna, která pomůžou utěsnit trhliny.
Člověk má průměrně mezi 150 až 400 tisíci krevních destiček v každé kapce (mikrolitru) krve. Ale když koncentrace krevních destiček klesne na abnormálně nízkou úroveň (v případě, kdy je tvorba krevních destiček v kostní dřeni nedostatečná, nebo proto, že absorpce krevních destiček tělem je příliš rychlá), tvorba krevních sraženin se může narušit a může nastat krvácení. Na druhé straně pokud je tvorba krevních destiček příliš rychlá nebo jejich absorpce pomalá, hladina krevních destiček se zvýší na miliony v jednom mikrolitru, což může mít za následek samovolnou tvorbu krevních sraženin a následně srdeční infarkt a mrtvici. A dokonce pokud je hustota krevních destiček normální, krevní destičky se můžou stát dysfunkčními díky dědičným dispozicím, nemocem, nebo přítomností látek v těle jako je aspirin, které mohou krevní destičky modifikovat.
Naštěstí existují různé metody léčby, které můžou pomoci napravit hladinu a funkčnost krevních destiček. Pokud je to nutné, je navíc možné provést transfuzi krevních destiček – díky mnoha dárcům krve, kteří neustále doplňují krevní zásoby.

Rozměr:
  výška:   10 cm (15 cm)
  šířka:     11 cm
  hloubka:  2 cm
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.