+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
www.plysovimikrobi.cz

Larva bzučivky

Vědecký název:
Lucilia sericata
Kód zboží:
GMEU-PD-0485
EAN:
874665006277
Dostupnost:
SKLADEM 1 ks
Cena za ks
255,- Kč
Ačkoliv dobrá pověst larev se zakládá hlavně na jejich sklonu krmit se odpadky a fekáliemi, je to jejich záliba rozkládat maso, která jim získala opravdové uznání.
Už od starověku larvy pomáhaly zachraňovat životy účinným a důkladným čištěním poranění, včetně těch, která by jinak mohla mít fatální důsledky. Požíráním mrtvé tkáně, larvy mouchy bzučivky nejenže podporují růst nové tkáně (které se svědomitě vyhýbají), ale také obrovsky snižují riziko infekce. I když léčba larvami byla užitečná zejména před objevem moderních antibiotik, dochází k znovuoživení zájmu o tuto praxi tam, kde konvenční metody nepostačují.
Navíc larvy bzučivky našly nové uplatnění tam, kde zranění a jiná neštěstí mají poskytnout usvědčující důkazy: připojily se k boji proti zločinu. Larvy jsou často na místě vraždy jako první, a vyvíjí se tempem, které dokážeme předvídat. (I když mouchy jsou při nízkých teplotách neaktivní, za tepla, jakmile objeví tělo, nakladou vajíčka během deseti minut, a pak už je to na forenzních vyšetřovatelích.) Zkoumáním vývojových stádií larev na místě činu mohou forenzní vědci určit čas smrti, a tato informace může být rozhodující pro usvědčení pachatele.
Mouchy bzučivky samozřejmě taky odpočívají. Mají rády rybaření a často je můžete najít, jak trpělivě sedí a vyčkávají na tom nejlepším místě v domě.

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
www.plysovimikrobi.cz

www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.