+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Mořský korýš

Vědecký název:
Euphausia superba
Kód zboží:
GMEU-PD-0440
EAN:
874665006000
Dostupnost:
SKLADEM 1 ks
Cena za ks
255,- Kč
Kril jsou malí korýši podobající se krevetám, kteří jsou nejvíce známí jako oblíbená potrava plejtváka obrovského. Největší živočich na zemi, plejtvák obrovský neboli modrá velryba, dokáže spořádat až 6 miliónů kousků krilu denně!
Ve světových oceánech žije mnoho druhů krilu, ale nejznámější je antarktický kril, latinsky Euphausia superba. Dokáže vytvářet obrovská, hustá hejna, která lákají velryby, tuleně, tučňáky, olihně a dravé ryby. Z pohledu biomasy je kril možná nejpočetnější mnohobuněčný živočich na světě.
Kril je druh planktonu, vznášejících se mikroskopických organismů (konkrétně zooplanktonu neboli živočišného planktonu). Kril spořádá i menší druhy zooplanktonu, ale k obědu dává přednost fytoplanktonu (rostlinnému planktonu) – a je to právě hojné množství spořádaných zelených rostlin, co je vidět jako zelené skvrny skrz průhlednou, fosforeskující schránku krilu.
I když mezinárodní společenství postavilo lov plejtváků obrovských v roce 1966 mimo zákon, mnoho rybářů stále loví kril, důležitou potravu mořských živočichů! Úlovek se většinou stává potravou akvarijních rybiček, návnadou nebo potravou pro ryby chované v rybnících a nádržích. Někdy se kril využívá i pro lidskou spotřebu. Kril má intenzivní chuť podobnou krevetám a je velmi slaný. Většinou se podává mletý nebo jako pasta. Ale protože jejich vnější schránky obsahuje jedovatý fluorid, kril musí být ihned zpracován. Jinak i malý kril dokáže zabíjet.

Rozměr:
  délka:    16 cm
  výška:     4 cm
  šířka:       4 cm

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.