+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Mozek

Vědecký název:
Cerebrum
Kód zboží:
GMUS-PD-0099
EAN:
846869008623
Dostupnost:
SKLADEM 3 ks
Cena za ks
375,- Kč
Měkký, pokrčený třílitrový mozek ve vaší hlavě je vaše mysl, vaše osobnost a šéf vašeho těla. Od mluvení a vidění, k přemýšlení a zapamatování, váš mozek řídí, co děláte. Dokážete si představit, že 10 miliard neuronů vysílá každou minutu biliony zpráv? Určitě můžete, protože váš mozek vám dává neuvěřitelnou představivost! Ale mozku se věnuje spousta energie, aby si dělal svou práci, a to i pro čtení této karty. Používá 25% všech živin, které jíte, a 25% kyslíku, který dýcháte. Dosažení pouze 2% váhy těla, protože jeho velikost využívá desetkrát více energie než většina ostatních částí těla.

Po mnoha staletích výzkumu a studia, náš mozek stále ještě příliš o sobě neví. Mozek je nejsložitější částí lidského těla a možná nejúžasnější struktura v celém vesmíru.
Některé věci jsme se naučili o jeho třech hlavních částech: nahoře je mozek pro myšlení, učení a pocity; v zadní části je mozeček pro pohyb těla; a dole je mozek pro kontrolu dýchání a dalších automatických procesů.

V mozku není jedno místo pro myšlení a pamať. Tyto procesy se rozkládají mezi mnoha částmi a miliardami nervových buněk. Tyto neurony mají rozšíření vypadající jako pavouk nazývané dendrity a axony, které se spojují v synapsech. Drobné elektrické impulzy procházejí touto nervovou sítí a přenášejí informace kolem mozku a těla. Pokud si pamatujete to, co zde čtete, pak váš mozek dělá dobrou práci a vytváří nové okruhy mezi nervovými buňkami.

Lidský mozek je tou nejdokonalejší věcí. Poskytuje lidem originální myšlenky, nápady a emoce. Váš mozek umožňuje soustředit se, snít a učit se. S ním můžete psát knihy, vytvářet hudbu a řešit složité problémy.

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.