+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Otrava jídlem

Vědecký název:
Bacillus cereus
Kód zboží:
GMEU-PD-0292
EAN:
874665002255
Dostupnost:
SKLADEM 2 ks
Cena za ks
255,- Kč
Třebaže existuje mnoho příčin otravy jídlem (včetně mnohých virů a bakterií, ani nemluvě o toxinech a pesticidech), jednou z běžných přísad nacházených ve zkaženém jídle je Bacillus cereus – a když ho požijete, může vám způsobit skutečně vážnou poruchu trávení!

Jsou dva primární typy onemocnění souvisejícího s B. cereus a dělí se podle toho, zda otrávené jídlo nakonec naše tělo opouští nahoře nebo dole. Průjmovou formu může vyvolat přítomnost B. cereus v jakékoli z mnoha infikovaných potravin (včetně mléka, masa, zeleniny a ryb), dávivá forma (zvracení) je nejčastěji důsledkem požití kontaminované rýže (či jiných škrobnatých produktů), jaké se často podávají v čínských, mexických a dalších restauracích rychlého občerstvení.

Problém je, že spory B. cereus jsou často přítomné v nevařené rýži. Protože jsou ale odolné horku, ne vždy se zničí při vaření rýže, zvlášť když se vaří v páře nebo připravuje příliš rychle. Když se pak rýže udržuje teplá nebo nechá před umístěním do chladničky pomalu chladnout na pokojovou teplotu – a tak to často je u jídel připravovaných k odnesení nebo doručení – může se B. cereus rychle množit, až je přítomný v koncentraci způsobující onemocnění.

Co si musíme zapamatovat: pokud jde o rýži a jiné škrobnaté potraviny, je důležité důkladně je uvařit, sníst je, dokud jsou čerstvé, a zbytky ihned dát do chladničky. Jestli to neuděláte, může se od vás štěstí ve spěchu odvrátit.


Rozměr:
  výška: 20 cm
  šířka:    4 cm

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.