Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Pivní kvasinka

Vědecký název:
Saccharomyces cerevisiae
Kód zboží:
GMEU-PD-0060
EAN:
874665005768
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Už nejméně 6 tisíc let se kvasinka Saccharomyces cerevisiae používá na výrobu piva a chleba. (Je to také jedna z mnoha druhů kvasinek na výrobu vína.) Její latinský název znamená „sladká pivní houba“ – ačkoliv je hojně používána i v biomedicínském výzkumu, mimo jiné proto, že není drahá a rychle roste. Jedna kvasinka se může změnit v 1 milión kvasinek během pouhých šesti hodin, a jediná kapka může obsahovat 5 miliónů kvasinek!
Kvasinky obsahují zvláštní enzymy, které proměňují molekuly cukru na oxid uhličitý a alkohol. („En zume“ znamená v řečtině „kvasící“.) Plyny oxidu uhličitého způsobují kynutí těsta a v pivě vytvářejí bublinky. Alkoholové sloučeniny tedy dělají alkohol alkoholem.
V chlebu se alkohol vypařuje. Ale v pivu a víně se množství alkoholu zvyšuje, dokud se kvasinky nerozpadnou (proto je množství alkoholu v nedestilovaných nápojích omezeno pro mladistvé.)
Jak je možné, že lidé přišli na tajemství kvasinek tolik tisíc let před námi? Ovzduší je plné drobných divokých kvasinkových výtrusů. Jednou se musel některý z nich snést dolů a přistát na pekařském těstě nebo do džbánku se šťávou, a kouzelný kvasinkový efekt byl odhalen!


Rozměr:
  výška:   14 cm
  průměr:   9 cm
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.