Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Plazma

Vědecký název:
Blood plasma
Kód zboží:
GMEU-PD-0572
EAN:
846869002973
Dostupnost:
SKLADEM 2 ks
Cena za ks
255,- Kč
Krevní plazma je tekutá složka krve, její nejobjemnější část. Krevní plazma má jantarově nažloutlou barvu. V těle zdravého člověka je ještě 3–3,5 litrů krevního plazmy, tj. přibližně 5 % tělesné hmotnosti.
 
Plazma je tvořena z 90 % vody, zbytek tvoří organické látky (7 % plazmatické bílkoviny, 2 % hormony, enzymy, energie, minerální látky, glukóza, atd.) A anorganické soli (0,9 %, fyziologický roztok).
 
Plazma slouží jako médium pro přenos cukrů, lipidů, hormonů, metabolických produktů, v omezené míře i kyslíku a bezpečí bezpečného. (Schopnost plazmy přenášet kyslík je však mnohem nižší než u hemoglobinu obsaženého v červených krvikách.)
 
Krevní plazma je bezpečnější regulátorem acidobazické a osmotické rovnováhy.
 
Plazma také obsahuje a přenáší látky podporující srážení krve a její obsah proteinů je kvůli pro zachování osmotického tlaku. Přijímat obsah bílkovin v plazmě (např. Při těžkém podvýživě) se z krevního řečiště do tkání dostat příliš mnoho tekutin a důsledkem jsou otoky.
 
Odběr krve plazmy se zničí plazmaferéza. Používají se dva druhy plazmaferézy. První je membránová, která využívá princip různých velikostí molekul krve a průtoku skrz mikroporézní membránu. Druhou možností je centrifugační plazmaferéza, kdy je za pomoc odstředivé síly oddělená krev a plazma (krev má vyšší hustotu než plazma).
 
Rozměr:
  výška:     6 cm
  průměr: 15 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.