Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Prasečí chřipka

Vědecký název:
Influenza A virus H1N1
Kód zboží:
GMUS-PD-0734
EAN:
874665004709
Dostupnost:
SKLADEM 13 ks
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Prasečí chřipka je virové onemocnění, které obyčejně postihuje prasata. Ale stejně jako virus lidské sezónní chřipky neustále mutuje (díky tomu, že náš imunitní systém a očkování zdolávají slabší kmeny viru), i virus prasečí chřipky se snaží vylepšovat, aby se stal ještě nakažlivějším a šířil se rychleji – a dokonce i proto, aby byl spojován s lepší společností.
Někdy se stane, že umíněný virus jako Influenza A virus H1N1 uspěje a začne infikovat další druhy živočichů – jako třeba lidi. Pochopitelně to vyvolává filozofickou otázku, zda se ještě jedná o prasečí chřipku, když je virus zcela nový, není rozšířený v prasečí populaci – a tak jako tak jednou postihne i jiné druhy, takže…
Ale jakmile virus ptačí chřipky přeskočí na jiný druh živočicha, představuje pro novou populaci závažná zdravotní rizika. V původní hostitelské populaci většinou nějaká odolnost vůči původnímu kmenu viru existuje. Tato imunita bývá alespoň zčásti účinná i proti novým mutacím. Nicméně nový hostitel nemusí mít žádnou přirozenou imunitu proti původnímu kmenu a ani žádnou částečnou imunitu proti novému kmenu viru – v takovém případě se virus může šířit velmi rychle. Navíc virus, který má jen mírný dopad na jednoho hostitele, může život jiného živočicha ohrožovat – to může mít katastrofické zdravotní následky.
Naštěstí jsou viry prasečí chřipky poměrně nestabilní a základní zdravotní opatření (jako mytí rukou a vyhýbání těsnému kontaktu s nemocnými) v mnoha případech značně snižují riziko infekce. Nebezpečí budoucích mutací bude ale stále přetrvávat, dokud…snad dokud prasata nezačnou létat.

Rozměr:
  výška:  15 cm
  šířka:     6 cm
  hloubka: 8 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.