Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Ptačí chřipka

Vědecký název:
Influenza A virus H5N1
Kód zboží:
GMUS-PD-0063
EAN:
874665004655
Dostupnost:
SKLADEM 8 ks
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Ptačí chřipka je, stejně jako její lidský protějšek, vysoce nakažlivý přenosný virus, který může být smrtelný pro celá hejna divokých ptáků a domácí drůbeže – zvlášť když nás jeho odhalení přinutí k masivnímu hubení drůbeže, aby se zabránilo přenosu nemoci na člověka.
Ale přes svoji nechvalnou známost, je to především ptačí virus a ptačí chřipka se na člověka nepřenáší snadno. I když se to podaří, je obvykle pro virus dost obtížné, aby se přenesl z člověka na jiného člověka.
Paradoxně právě proto, že se infekce velmi těžko přenáší na člověka, mají z ní vědci takové obavy: pokud bývají lidé tak vzácně nakaženi ptačí chřipkou, znamená to také, že mají velmi málo přirozených obranných látek proti tomuto viru. Pokud virus zmutuje, aby se mohl lépe šířit, může v krátké době infikovat hodně lidí. Navíc pokud se virus přenese ze zvířete na člověka, dopad na novou hostitelskou populaci je nepředvídatelný. Virus, který je mírný vůči jednomu druhu hostitele, může život jiného hostitele ohrožovat.
Naštěstí téměř všechny poslední případy ptačí chřipky byly výsledkem přímého kontaktu člověka s opeřencem, typicky to bývají lidé, kteří tráví hodně času v blízkosti domácí drůbeže. A těch několik rozpoznaných případů přenosu ptačí chřipky z člověka na člověka jsou téměř výlučně přenosy mezi blízkými příbuznými lidí, kteří se nakazili při práci s drůbeží. Konečně, vědci neustále pracují na vývoji očkovacích látek proti novým kmenům viru, což by mělo pomoci držet ptačí chřipku pěkně v kleci.


Rozměr:
  délka:    10 cm
  výška:    10 cm
  šířka:       3 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.