+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Řasy

Vědecký název:
Anabaena
Kód zboží:
GMEU-PD-0010
EAN:
874665005720
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Většina nevábné hmoty ve slizké zelené vodě je tvořena modro-zelenými řasami - sinicemi. (Modro-zelená řasa je obecný název pro všechny sinice.)
Sinice rostou v rybnících, bazénech, v mořském i sladkovodním prostředí po celém světě. Najdeme je i v půdě, pokojových rostlinách, a v symbiotických vztazích i na rostlinách a živočiších. Mohou se vyskytovat jednotlivě nebo růst v koloniích a vytvářet rozsáhlé porosty a vláknité struktury, snadno viditelné lidskému oku.
Sinice nepatří k žádnému jinému druhu řas, ve skutečnosti to jsou bakterie provádějící fotosyntézu.
Sinice rodu Anabaena rády vytvářejí vláknité kolonie zeleného slizu. Páchnou, mají hroznou chuť, a když je sníte, mohou vám způsobit nevolnost. (Delší fyzický kontakt se sinicemi může vyvolat i vyrážku.)
Sinice milují světlo, teplo a stojatou vodu, takže dobrá cirkulace vody reguluje jejich množství. Živé rostliny také pomáhají snižovat populaci sinic tím, že poskytují stinné prostředí a zaručují konkurenci v získávání živin. Někteří živočichové, jako jsou pulci nebo ryby živící se planktonem, mohou tato společenství sinic narušit. A tam, kde se nehledí na ekologickou citlivost (například v bazénech), se o jejich konec postará chlór spolu s algicidem.


Rozměr:
  výška:     6 cm (4 cm)
  šířka:     20 cm
  hloubka:  4 cm (3 cm)
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.