+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Salmonela

Vědecký název:
Salmonella typhimurium
Kód zboží:
GMEU-PD-0640
EAN:
874665006154
Dostupnost:
SKLADEM 6 ks
Cena za ks
255,- Kč
Bakterie Salmonella objevil v roce 1885 americký veterinář Daniel E. Salmon a patří k hlavním příčinám otravy potravinami na světě.

Salmonella je velmi běžná a najdeme ji na mnoha druzích potravin. Mohou ji také přenášet domácí mazlíčci, zejména plazi. Nicméně k nejoblíbenějšímu životnímu prostředí salmonely patří drůbež a vejce a měli bychom s nimi zacházet skutečně opatrně.

Jak tedy bakterie Salmonella překročí mikrobiální cestu, aby se dostaly ke své další oběti? Běžnými cestami jsou dresink na salát césar, doma vyrobený vaječný koňak, zmrzlina, majonéza, holandská majonéza a ledové polevy, o nedopečeném kuřecím ani nemluvě. Často také za nákazu mohou nehygienické postupy v kuchyni, jako je nedodržování důkladného mytí rukou, nádob a povrchů, které přišly do styku se syrovými potravinami.

K salmonelovým infekcím zpravidla dochází po inkubační době 6 až 48 hodin, trvají méně než týden a nevyžadují lékařské ošetření. Avšak ve vážných případech – zpravidla u mladých, starých a lidí s porušeným imunitním systémem – si dehydratace z nadměrného vyměšování vyžádá hospitalizaci. (A pokud se bakterie dostanou mimo gastrointestinální trakt a infikují  krevní oběh, je okamžitá hospitalizace nařízená.)

Třebaže jsou dlouhodobé účinky vzácné, může někdy trvat měsíce, než se zcela obnoví soulad zažívacího a trávicího traktu. (Ve velmi vzácných případech se mohou rozvinout i artritické bolesti známé jako Reiterův syndrom.) Takže buďte rozumní: myjte si ruce a jezte dovařené jídlo, jinak můžete spolknout Salmonellu – a shodit se.Rozměr:
  výška:  14 cm
  šířka:     4 cm

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.