Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Senná rýma

Vědecký název:
Grass pollen
Kód zboží:
GMEU-PD-0350
EAN:
846869000962
Dostupnost:
SKLADEM 5 ks
Cena za ks
255,- Kč
Senná rýma, nebo lékařsky řečeno, sezónní alergická rýma, je fyziologická reakce na rituály námluv trav, stromů a plevele!
Tyto veřejné projevy náklonnosti nedělají každému zle, ale pro téměř čtvrtinu populace je citlivý imunitní systém těla vážně narušen, a to když pylové částice vnikají do očí, nosu nebo úst. Protilátky jsou vyráběny, příval histaminů se uvolní a dostaví se otoky, svědění, slzení, prostě typické alergické reakce. (Jako by to nestačilo, že při senné rýmě jsou také další řady příznaků, jako jsou ekzémy,  astma a dokonce i migrény a deprese).
Zatímco stromy (nejvíce asi břízy - nejedná o alergii na břízu jako strom, ale o alergii na pylové částice, které jsou z břízy uvolňovány v jarním období) - jsou časné alergeny, které jsou příčinou jarní senné rýmy, a to společně s pyly trav, způsobují největší problémy: téměř 95% z trpících sennou rýmu špatně reaguje na pyly trav uvolněných v pozdním období jara a začátkem léta. 
Dobrou zprávou je, že zatímco citlivost na pyl je často dědičná (nejčastěji z matčiny strany,  a pokud jsou alergici oba rodiče, pravděpodobnost vzniku alergie u jejich dítěte je kolem 80 procent), má tendenci, stejně jako mnoho alergií, snižovat se s věkem. Ale pokud nechcete čekat na stáří, antihistaminika Vám na jaře pomohou.
 
Název: alergická rýma (na pyly trav)
Skutečná velikost:  pylová zrna mají cca 22-122 mikrometrů v průměru.
Výskyt: senná rýma může mít vliv na lidi a zvířata! Vaši psi a kočky mohou chytit sennou rýmu taky!
Příznaky: svědění a slzení očí, pálení v krku, kýchání, ucpání dutin.
Lék: nejlepší způsob léčby senné rýmy je zůstat mimo dosah pylu nebo mikroorganismů, které způsobují alergickou reakci vašeho těla.
Léky, jako jsou antihistaminika slouží ke snížení reakce Vašeho těla na alergeny. Neřešení aler. reakce může dále vést ke komplikacím, a to až v důsledku zhoršení astmatu či infekcí dutin.
Kvalita života může být výrazně snížena, hlavně u osob, které jsou náchylnější k reakcím.
Infekční senná rýma je způsobena alergickou reakci na venkovní nebo vnitřní alergeny, jako jsou pyly, roztoči nebo zvířecí alergeny.
Historie: John Bostock byl první osobou, která přednesla referát popisující příznaky senné rýmy, a to v roce 1819.
V roce 1859 Charles Blackley byl schopen dohledat přesný zdroj svých alergií na pyly trav. Časem změnil názor široké veřejnosti na sennou rýmu, a to  z "nemoci" na reakci.
Pojmenování „senná rýma“ vzniklo, protože veřejnost si myslela, že vůně sena vyvolává nemoc.
 
Rozměr:
  výška:   14 cm
  průměr:   9 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.