Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Španělská chřipka

Vědecký název:
Influenza A Virus H1N1
Kód zboží:
GMUS-PD-0705
EAN:
846869008654
Dostupnost:
SKLADEM 10 ks
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
V minulém století existovaly čtyři pandemie chřipky. Španělská chřipka z roku 1918 byla matkou všech pandemií dvěma způsoby: byla to nejnebezpečnější a zbytky virového kmene vedly k dalším epidemiím.
Španělská chřipka pravděpodobně začala v Kansasu. S první světovou válkou se rychle rozšířila globálně. V typické sezóně chřipky zemře až 500 000 lidí. Pandemie z roku 1918 zasáhla až 40% světa a odhadem zabila 50 milionů lidí!
Chřipkové viry přicházejí do mnoha kmenů. Mohou se rychle změnit na kmeny, proti kterým lidé nemají imunitu. To, co způsobilo, že španělská chřipka byla tak výjimečná, je, že přemohla těla těch, kteří mají silný imunitní systém, a obzvláště tvrdě zasáhla mladé dospělé.
Dnes je moudré nechat se každoročně očkovat proti chřipce, přestože chrání jen před určitými kmeny. Imunita z jednoho kmene neodolá jinému. Španělská chřipka by měla být obrovskou připomínkou, že možnost další smrtelné pandemie chřipky je opravdovou možností. A jen pro upřesněí španělská chřipka se ve Španělsku jmenuje francouzská chřipka.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.