Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Stafylokok

Vědecký název:
Staphylococcus aureus
Kód zboží:
GMEU-PD-0720
EAN:
874665006208
Dostupnost:
SKLADEM 18 ks
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Existuje 30 různých druhů stafylokokové bakterie, ale zlatý stafylokok je nejběžnější. (Stafylokok znamená v řečtině „hrozen vína“, což je víceméně tvar, jaký má stafylokok pod mikroskopem.)
Často ho můžete najít neškodně žijícího na lidské kůži. Ale příležitostně se zatoulá do vlasových míšků nebo vklouzne do trhlin kůže a může způsobit spoustu běžných infekcí, od vředů a ječných zrn po vyrážky. Červené boláky a hnis jsou typické pro postižené oblasti kůže.
Protože tyto typy infekcí jsou obvykle lokální a nevýznamné, potírání místa antibakteriální mastí bývá většinou dostatečnou léčbou. A v mnoha případech se stafylokokové infekce vyléčí samy. Ale je důležité sledovat infikovaná místa a udržovat je čisté. Když stafylokok pronikne dále do těla nebo se dostane do krevního řečiště, může způsobit vážná onemocnění, jako je otrava kontaminovaným jídlem, zápal plic, syndrom toxického šoku, nebo dokonce otrava krve.
Pacienti podstupující chirurgický zákrok jsou obzvlášť náchylní k infekci stafylokokem, nejen proto, že jejich kožní bariéra je narušená, ale také proto, že jejich imunitní systém bývá oslabený. Což je jeden z důvodů, proč se nemocnice snaží udržet co nejsterilnější prostředí: je klinicky prokázáno, že když necháme pacienty po léčbě nakazit stafylokokem, je to jako sklízení nezralých hroznů.

Rozměr:
  výška:  15 cm
  šířka:     4 cm / 7 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.