Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Svrab

Vědecký název:
Sarcoptes scabei
Kód zboží:
GMEU-PD-0500
EAN:
874665006055
Dostupnost:
SKLADEM 8 ks
Cena za ks
255,- Kč

Dávno před Napoleonovým Waterloo bylo jeho osobní teritorium napadeno a dobyto roztočem Sarcoptes scabei neboli zákožky svrabové, drobným osminohým bratrancem pavouka, který způsobuje infekci svrabu, latinsky Sarcoptic mange. Oběti svrabu mají sklony k tomu se drbat a kousat, což vede ke ztrátě vlasů, poškození kůže a někdy infekce. (Pupínková vyrážka a intenzivní svědění je způsobeno tím, když se samička svrabu zahrabává hluboko pod kůži, aby tam nakladla vajíčka – a pak zemřela.)
Moderní hygiena v rozvinutých zemích víceméně vyhostila svrab z člověka na zvířata – a zvířecí varianty Sarcoptes naštěstí nedokážou přežít na lidském těle více jak dva dny. Nicméně roztoči svrabu mohou být přenášeni delším fyzickým kontaktem (potřesení rukou nestačí), nebo sdílením oblečení, ručníku, ložního prádla. (Na lidském těle roztoči svrabu upřednostňují místa mezi prsty rukou a ohyby loktů a kolenou.)
Protože svrab provází symptomy podobné jiným kožním onemocněním, infekce se jen těžko daří správně diagnostikovat. Nejlepší je, pokud se svým zvířetem zajdete k veterináři nebo vy sami vyhledáte lékaře. Léčba obvykle vyžaduje aplikaci mastí a užívání pilulek, a může trvat až tři týdny než se zbavíte svědění (protože bílým krvinkám může trvat tak dlouho než stráví všechny zbytky roztočů). Ale léčba vás určitě zbaví pokušení škrábat se přes triko – nebo zabrání svrabu, aby pronásledoval vašeho psího miláčka!

Rozměr:
  výška:    8 cm
  šířka:    10 cm
  délka:   13 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.