Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Testosteron

Vědecký název:
Testosterone
Kód zboží:
GMUS-HT-2051
EAN:
846869009316
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
350,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Testosteron je steroidní hormon ze skupiny androgenů. Řadí se mezi anabolické steroidy, je to mužský pohlavní hormon (androgen).

Přirozenou cestou vzniká testosteron v Leydigových buňkách ve varlatech a v buňkách nadledvinek. U mužů ovlivňuje spermatogenezi a vývoj sekundárních pohlavních znaků. Patrný je jeho vliv především v pubertě, kdy dochází k růstu varlat a penisu, pigmentaci a vrásnění šourku, po těle začíná růst ochlupení, zvětšuje se prostata a hrtan, dochází k nárůstu svalové hmoty. V dospělosti testosteron s jinými androgeny udržuje mužský charakter ochlupení, stimuluje spermatogenezi a brání rozvoji osteoporózy.
Ze společenského hlediska je spojován s dominancí, libidem a agresivitou; je zkoumán jeho vliv na čestné chování. Znamením vyšší hladiny testosteronu je také lepší prostorová představivost.

Úroveň testosteronu u mužů historicky klesá. Produkci u muže zajišťují ze 2/3 varlata a z 1/3 nadledviny. U ženy jsou naopak nadledviny hlavním zdrojem mužských hormonů, testosteron u nich však zároveň vzniká i ve vaječnících. Testosteron může být vázaný na albumin nebo na na SHBG. V případě volného testosteronu se jedná o nejvíce biologicky aktivní formu připravenou pro využití jinými orgány a částmi lidské tkáně. Volný testosteron ovlivňuje všechny pozitivní vlastnosti vysoké hladiny testosteronu. Většinou se jedná pouze o 2-3 % z celkového množství testosteronu.

Přirozenou formou je možné udržet hladinu testosteronu prostřednictvím dostatečného spánku, kdy je dokázáno, že při nedostatečném spánku (5 hodin za noc) se u zdravých mužů sníží hladina testosteronu o 15%. Mezi další faktory ovlivňující hladinu testosteronu je přemíra stresu, nekvalitní strava a s tím související nedostatek mikro živin v podobě vitamínů, minerálů a stopových prvků. V případě dodržení zásad zdravého životního je možné i v pokročilém věku udržet optimální hladinu testosteronu.
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.