+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Toxoplazmóza

Vědecký název:
Toxoplasma gondii
Kód zboží:
GMEU-PD-0756
EAN:
874665007038
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Toxoplazmóza je velmi běžné parazitické onemocnění způsobené prvokem Toxoplasma gondii. Velké procento světové populace je toxoplazmózou nakaženo!
Je to jedno z nejčastějších onemocnění přenášené kontaminovaným jídlem a můžete ho dostat, když sníte nedostatečně tepelně upravené maso (zvlášť jehněčí a vepřové) nebo špatně umyté ovoce a zeleninu. Toxoplazmóza ale bývá spojována s kočkami, protože kočky jsou primárními hostiteli parazita v reprodukčním stádiu.
Oocysty T. gondii (vajíčkovité formy parazita) se vyvíjejí ve střevech nakažených koček. Jakmile jsou paraziti vyloučeni v kočičích výkalech, mohou se přichytit na jakéhokoliv teplokrevného živočicha, včetně člověka. Kočky se většinou nakazí, když chytí už infikovanou myš nebo ptáka – a koloběh se opakuje. Ve většině případů infekce T. gondii probíhá buď bez příznaků, nebo jen s běžnými chřipkovými symptomy, spousta lidí ani neví, že takovou infekci někdy měla. Toxoplazmóza může být přesto nebezpečná zejména pro lidi s oslabenou imunitou. Infekce T. gondii dělá starosti také těhotným ženám, které v minulosti nikdy infikovány nebyly (a tedy nejsou vůči T. gondii imunní), následkem infekce totiž mohou nastat takové komplikace jako je předčasný porod nebo vrozené vady dítěte.
Jestli jste v ohrožení, nehrajte si s T. gondii na kočku a myš: snižte riziko nakažení tím, že necháte kočky venku, krmte je už zpracovaným, koupeným jídlem – a vyhýbejte se popelnicím. A nedejte toxoplazmóze šanci se na vás chytit.


Rozměr:
  výška:  14 cm
  šířka:     4 cm
  hloubka: 6 cm
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.