Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Trilobit

Kód zboží:
GMUS-PD-0759
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Trilobiti byli nádherní tvoři, kteří zanikli dříve, než žili dinosauři! Byli to členovci, kteří se vyvíjeli před více než 500 miliony let v starých mořích Země. Trilobiti byli jedněmi z prvních zvířat na planetě, kteří žili asi 300 milionů let. Jsou podpisovým stvořením paleozoické éry, kdy se začaly proliferovat složité formy života, včetně většiny bezobratlých skupin, stejně jako ryb a plazů. Paleozoická doba skončila největším masovým vyhynutím v geologických dějinách, kdy vyhynulo asi 95% všech mořských druhů, včetně trilobitů. Ale pro nás štěstí, trilobiti jsou nejrozmanitější skupinou zvířat zachovaných ve fosilním záznamu.

Během své vlády se trilobiti vyvinuli na více než 20 000 druhů. Nejmenší byl 1 cm, zatímco některé dorostli až na 0,5 metru. Trilobiti jsou vzdálenější příbuzní humrů a pavouků. Jsou pojmenováni díky třem axiálním lalokům, které dělí jejich tělo na délku. Oni byli pravděpodobně první formy života, kteří měli složité oči a některé typy měli stovky čoček v oku. Kvůli tvrdým exoskeletonům zůstaly trilobiti vynikajícími fosilními záznamy. Dokonce i prehistoričtí lidé milovali fosilie trilobitu a používali je k výrobě amuletů. Dnes jsou trilobiti oblíbenými mezi fosilními lovci a sběrateli. Jejich krásné a rozpoznatelné fosílie se nacházejí ve skalách po celém světě. Takže se podívejte na trilobity na vašem dvorku!
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.