+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz
Naše výdejní místo v Praze je stále v pracovních dnech od 7 do 18 hod.

Veš

Vědecký název:
Pediculus capitis
Kód zboží:
GMEU-PD-0460
EAN:
874665006017
Dostupnost:
SKLADEM 1 ks
Cena za ks
255,- Kč
Napadení vší je jedno z nejběžnějších dětských onemocnění. Protože jsou ale nedostatečné hygienické podmínky někdy považovány za spouštěče infekce, přítomnost vší může nositele dostat do nepříjemné situace!
Ve skutečnosti má výskyt dětských vší obecně málo společného s podmínkami prostředí vně jejich vlastního teritoria – a to lidské hlavy, kde se výhradně zdržují. (Většina vší dokonce nepřežije více jak jeden den nebo dokonce tak daleko od tepla lidského těla.) Navíc vši neumějí létat ani skákat, takže přenos se většinou uskutečňuje prostřednictvím přímého tělesného kontaktu nebo půjčováním osobních věcí, jako je hřeben na vlasy, pokrývky hlavy, svetry, ručníky.
Přesto uzavřená místa, ve kterých se pohybuje určitá skupina lidí, mohou podporovat  šíření vší. V zákopech během 1. světové války, byly vši velmi rozšířené a vojáci si stříhali vlasy nakrátko, aby se tak vyhnuli hnidám, zárodkům vší, anglicky cooties - výraz, který nejspíš pochází z malajského slova kutu neboli kousavý parazit – není ovšem známo jak se toto slovo dostalo až do zákopů v Evropě).
Pokud objevíte vši, jsou k dostání zvláštní šampóny, a dokonce chemické prostředky, které proti nim můžete použít. Speciální hřebeny s drobnými hustými zuby mohou také pomoci při vyčesávání vší a hnid. Nakonec je potřeba dobře vyprat ložní prádlo a oblečení – a možná je dokonce vyřadit. Vzpomeňte si na to až vás začne svědit hlava!

Rozměr:
  výška:     5 cm 
  šířka:      5 cm
  délka:   17 cm

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.