Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Žaludeční sliznice

Vědecký název:
Parietal Cell
Kód zboží:
GMUS-PD-0732
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Žaludek přijímá, drží a částečně tráví jídlo. Tento orgán podobný váčku je ve skutečnosti malý, ale když jíte, žaludeční stěna se rychle roztáhne, aby pojala až 3 litry. Míchá a mísí jídlo s kyselinami a enzymy. Silné svaly lemující potravu ze žaludeční kaše, rozkládající tuky a bílkoviny. 
Když vidíte nebo cítíte jídlo, malé žaludeční žlázy vylučují žaludeční šťávu. Tato žaludeční šťáva je většinou kyselina chlorovodíková s nádechem enzymu pepsin, který tráví proteiny. Kyselina aktivuje pepsin, rozkládá jídlo a také ničí bakterie. Váš žaludek produkuje až 3 litry žaludeční šťávy každý den. Slizniční buňky, které lemují žaludek, jej chrání před kyselinou, takže žaludek sám sebe nestráví!

Ve srovnání s jinými stvořeními není lidský žaludek příliš vzrušující. Žaludek modré velryby pojme 900 kilogramů jídla. Kravský žaludek je rozdělen do čtyř samostatných sekcí, ve kterých jsou uloženy mikroby s trávou. Žaludeční dutina medúzy přeměňuje jídlo na krémovou tekutinu, která se přenáší přímo do jeho oběhového systému; zbytky jsou vyhnány zpět ze žaludku medúzy stejným způsobem, jakým vstoupili. 

Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.