Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Západonilská horečka

Vědecký název:
West Nile virus
Kód zboží:
GMEU-PD-0775
EAN:
874665009476
Dostupnost:
SKLADEM 12 ks
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Virus západonilské horečky je onemocnění přenášené komárem, které se vyskytuje především v Africe, západní Asii a na Středním východě. Poprvé bylo rozpoznáno v roce 1937 v Ugandě, na západním břehu Bílého Nilu, jednom z přítoků Nilu.
V posledních letech se virus postupně šíří po celém světě. Ale i když západonilské epidemie pravidelně přitahují pozornost médií, kolem 80 % nakažených lidí netrpí vůbec žádnými symptomy. Ti ostatní většinou mají chřipkové příznaky nebo západonilskou horečku, často doprovázenou kožní vyrážkou na hrudníku a na zádech.
Přesto v některých případech (méně než 1 %) západonilský virus pronikne tkání do oblasti mozku nebo míchy a způsobí encefalitidu nebo meningitidu. V těchto ojedinělých případech západonilský virus může způsobit ochrnutí, křeče, kóma, a dokonce smrt.
I když západonilský virus může napadnout různá zvířata (často je popisován jeho účinek na koních), nejčastěji postihuje ptáky – a výskyt mrtvých ptáků v obydlené oblasti může být předzvěstí virové epidemie. Ale za přenos viru z ptáka na člověka mohou komáři, a proto některé oblasti provádějí kontrolní měření komárů, jakmile se objeví varovné signály. Hlášení mrtvých ptáků příslušným úřadům může také pomoct zabránit hrozbě epidemie, představované západonilským virem.
Nicméně je moudré dávat si během epidemie neobyčejně pozor, abychom se vyhnuli jakémukoliv komářímu kousnutí – vědět, kteří komáři jsou nakažení, je totiž jako luštit tajemství sfingy.

Rozměr:
  výška:    8 cm
  průměr:  9 cm

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.