Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Život z Marsu

Vědecký název:
ALH 84001
Kód zboží:
GMEU-PD-0510
EAN:
874665006062
Dostupnost:
SKLADEM 2 ks
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Není skoro žádných pochyb, že meteorit ALH 84001 pochází z Marsu – plyny zachycené v meteoritu jsou identické s těmi, co byly nalezeny v atmosféře Marsu sondami Viking. Důkazy o existenci života na Marsu jsou ale přesto široce diskutovány.
V roce 1996 doktor David McKay a jeho spolupracovníci oznámili, že uvnitř meteoritu našli tvary, které vypadají jako zkamenělé bakterie. Skeptikové tvrdili, že se pozemské bakterie do meteoritu jednoduše dostaly v některém okamžiku po pádu meteoritu na Zem. Ale výzkumy jiných meteoritů nalezených poblíž, na Antarktidě, podobné bakterie neobjevily (ačkoliv nedávné studie NASA potvrdily i tuto možnost).
V meteoritu byly také nalezeny zrnka minerálů a chemické sloučeniny (jako uhlík a magnetit), běžně produkované známou bakterií. Zatímco tyto materiály mohou být vytvářeny běžnými anorganickými procesy, uspořádání látek nasvědčuje přítomnosti života. Nejzajímavější je, že úlomek magnetitu je druhu, který byl až dosud znám jen jako produkt organických procesů.
Debata pokračuje – a mnoho vědců zůstává skeptických. Ale i když důkazy nejsou pevné jako skála, možnost, že k nám zavítali Marťani, existuje!

Rozměr:
  výška:   18 cm
  šířka:      3 cm
  hloubka: 3 cm (5 cm)

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz


IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.