Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Zubní kaz

Vědecký název:
Streptococcus mutans
Kód zboží:
GMEU-PD-0110
EAN:
874665009469
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Cena za ks
255,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
Každý ví, že cukr je pro zuby škodlivý. Ale proč tomu tak je? Protože bakterie Streptococcus mutans si rádi na zubech smlsnou!
Bakterie S. mutans je hlavní příčinou zubního kazu a základní složka zubního plaku. Při konzumaci cukrů jako je fruktóza (najdeme ji v ovoci), laktóza (v mléce) a glukóza (ve škrobu obsaženém v pečivu, těstovinách, cereáliích a bramborách), S. mutans vytváří kyselinu mléčnou, která rozpouští minerály, základní složku zubů. Jak se tyto minerály rozpouštějí, tvoří se v zubech díry a zubní kaz.
Ale jako každý mlsný jazýček má bakterie S. mutans nejvíce ráda jednoduchou sacharózu obsaženou v sušenkách, koláčích, sladkostech a limonádách! Jakmile je sacharóza na jídelníčku, bakterie S. mutans umí produkovat nejen kyselinu, ale i lepkavou hmotu, která bakterii umožní ulpět na zubech jako zubní plak.
Čím více vrstva zubního plaku sílí a upevňuje se, tím více kyseliny mléčné se vytváří a zvětšuje se riziko kažení zubů. Protože jsou zubní kazy do velké míry infekční onemocnění (obvykle se děti nakazí od členů rodiny v období, kdy jim rostou mléčné zuby), vědci aktivně pracují na očkovacích látkách na podporu prevence takových infekcí.
Prozatím to nejlepší, co můžete udělat, aby vaše zuby zůstaly zdravé a silné, je čistit si zuby pravidelně – a vyhnout se slazenému jídlu.
Budou se pak na vás usmívat!

Rozměr:
  výška:   14 cm
  šířka:      6 cm (hlavičky)
Tento produkt nelze momentálně objednat.

Kontakt

Provozovatel:
plysak.cz – Zdeněk Oubrecht
Starý Mateřov 323
530 02 Starý Mateřov
IČ: 65933958


informace:
info@plysak.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.