Cookie Consent by Free Privacy Policy website
+420 603 417 312 info@plysovimikrobi.cz
https://www.plysovimikrobi.cz

Zubní kaz

Vědecký název:
Streptococcus mutans
Kód zboží:
GMEU-PD-0110
EAN:
874665009469
Dostupnost:
SKLADEM 3 ks
Cena za ks
255,- Kč
Každý ví, že cukr je pro zuby škodlivý. Ale proč tomu tak je? Protože bakterie Streptococcus mutans si rádi na zubech smlsnou!
Bakterie S. mutans je hlavní příčinou zubního kazu a základní složka zubního plaku. Při konzumaci cukrů jako je fruktóza (najdeme ji v ovoci), laktóza (v mléce) a glukóza (ve škrobu obsaženém v pečivu, těstovinách, cereáliích a bramborách), S. mutans vytváří kyselinu mléčnou, která rozpouští minerály, základní složku zubů. Jak se tyto minerály rozpouštějí, tvoří se v zubech díry a zubní kaz.
Ale jako každý mlsný jazýček má bakterie S. mutans nejvíce ráda jednoduchou sacharózu obsaženou v sušenkách, koláčích, sladkostech a limonádách! Jakmile je sacharóza na jídelníčku, bakterie S. mutans umí produkovat nejen kyselinu, ale i lepkavou hmotu, která bakterii umožní ulpět na zubech jako zubní plak.
Čím více vrstva zubního plaku sílí a upevňuje se, tím více kyseliny mléčné se vytváří a zvětšuje se riziko kažení zubů. Protože jsou zubní kazy do velké míry infekční onemocnění (obvykle se děti nakazí od členů rodiny v období, kdy jim rostou mléčné zuby), vědci aktivně pracují na očkovacích látkách na podporu prevence takových infekcí.
Prozatím to nejlepší, co můžete udělat, aby vaše zuby zůstaly zdravé a silné, je čistit si zuby pravidelně – a vyhnout se slazenému jídlu.
Budou se pak na vás usmívat!

Rozměr:
  výška:   14 cm
  šířka:      6 cm (hlavičky)

Kontakt

Provozovatel:
Getrun s.r.o.
Hornokrčská 1947/2
114 00 PRAHA 4
IČ: 24257753
DIČ: CZ24257753

informace:
info@plysovimikrobi.cz
+420 603 417 312
https://www.plysovimikrobi.cz

https://www.plysovimikrobi.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
realizace 3Nicom websolutions s.r.o.